Leták ke stažení: ZDE
Zahraniční pobyty akademických pracovníků i doktorandů zvyšují odborné a jazykové kompetence všech zúčastněných. Cílem pobytů je nejen získání zkušeností, přínos inovativních změn, ale také navázání kontaktů s partnerskými univerzitami/institucemi.
Inovace výuky hydrobiologických disciplín spočívají v propojení teoretických i praktických poznatků. Jedním z mnoha cílů projektu OP VK „Inovace studia hydrobiologie“ je podpora zahraničních pobytů, které umožňují nahlédnout do výukových materiálů a laboratorního zázemí v zahraničí. Velký přínos přinášejí diskuze s kolegy z jiných univerzit o významu inovací výuky, organizací studia na zahraničních univerzitách a možnostech propojení doposud získaných informací včetně navazující spolupráce. Další zahraniční pobyty se zaměřují na propojení odborného zaměření spolupracujících organizací v oblasti hydrobiologie.
V rámci projektu již proběhlo několik velmi přínosných cest. Vybraní členové řešitelského týmu tak měli možnost srovnání edukačního systému na Nicolaus Copernicus University v Toruni. Doktorandka si vyzkoušela tvorbu trvalých preparátů a odběry vzorků pro určení rychlosti sedimentace při Museo delle Scienze v Trentu. Šest členů řešitelského týmu mělo možnost poznání biotických i abiotických faktorů na ostrově Bali. V rámci pobytu studovali celkovou geomorfologii ostrova s ohledem na vysychavé tropické řeky a sirné vody využívané v lázeňství. Významnou částí bylo potápění a poznávání mořské fauny korálových útesů.
Takto získané poznatky poslouží jako podklad pro inovaci stávajících i nových předmětů a budou tak dále předány studentům.
RNDr. Vladimír Uvíra, Dr., Mgr.
Bronislava Janíčková, DiS.